Auto zastępcze

Właściwie każdy kierowca, który ma wykupione ubezpieczenie a albo rozszerzony Assistance, może się ubiegać o tak zwane auto zastępcze. Czym jest takie auto zastępcze? Otóż jest to samochód, który otrzymujemy od ubezpieczyciela do użytkowania na czas, kiedy masz ubezpieczony samochód nie jest zdolny do jazdy.
Czyli np samochód brał udział w stłuczce i teraz jest w warsztacie mechanicznym, a na czas naprawy potrzebujemy posiadać drugie auto i właśnie wtedy stosowany jest samochód zastępczy.

Samochód z OC sprawcy to za wielu osób dosyć tajemnicze zagadnienie, bo zwykło się sądzić, że auto takie trzeba się jedynie wówczas, kiedy mamy stosowne ubezpieczenie. Tymczasem można jednakowyochód zdobyć wręcz wówczas, gdy my nie mamy ubezpieczenia, ale sprawca zdarzenia miał takie ubezpieczenie. Oczywiście trzeba się wcześniej skontaktować z ubezpieczycielem sprawcy i omówić tę kwestię. Auto z OC sprawcy przyznawane jest zwykle od ręki, od razu po załatwieniu wszystkich kwestii formalnych, niemniej jednak czasami może to trwać dosłownie kilka dni. Kiedy się tak dzieje, to nasz samochód może być akurat już naprawiony, więc nie będzie nam się wcale opłacało brać na jeden dzień tego samochodu zastępczego, ale trzeba posiadać świadomość, że takie auto nam się po prostu trzeba. Wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, więc wręcz nie pomyślą, aby ubiegać się o przyznanie takiego auta zastępczego, dlatego ta wiedza jest w takim wypadku bardzo pomocna, bo nie należy na czas naprawy własnego auta wynajmować innego samochodu za pieniądze. Używanie na czas naprawy może być dla nas darmowe, jeżeli weźmiemy właśnie auto zastępcze. Procedury przyznawania samochodów zastępczych są różnorodne w zależności od firmy ubezpieczeniowej, więc w tym przypadku bardzo dobrze byłoby poczytać ogólne warunki ubezpieczenia, bo tam wszystkie te kwestie znajdują się i są bardzo szczegółowo opisane. Tak zatem wystarczy, że wyłącznie się z tym zaznajomimy i już wiemy, na jakich zasadach to działa i czy podobnyochód nam się trzeba, czy nie. Nie za każdym razem tak wszak jest.
Zobacz także: auto wynajem mińsk mazowiecki.