Dlaczego warto wybrać szambo betonowe?

Szambo zrobione z betonu to rozwiązanie cieszące się bardzo dużą popularnością. Stanowi wygodną opcje dla osób mieszkających w domach nie mających dostępu do internetu kanalizacyjnej. Podpowiadamy, jakie są zalety takiego rozwiązania.

Niskie koszty
Jedną z najważniejszych zalet szamb betonowych jest ich niska cena. Ich zakup pozwala na odczuwalne oszczędności. są znacznie tańsze od instalowania przydomowych oczyszczalni ścieków. Szambo betonowe może mieć różną pojemność, a ich bogaty wybór umożliwia na proste implementację do potrzeb danego domu. Powinno się dodać, że instalacja szamba nie zajmuje sporo czasu, a jej koszty nie należą do największych.
Bezpieczeństwo.
Kwestia bezpieczeństwa to istotny czynnik wpływający na częste wyselekcjonowanie opisywanych rodzajów szamb. Pod tym względem górują na swoimi odpowiednikami wytworzonymi ze stali lub tworzyw sztucznych. Odpowiednio zamontowane szambo betonowe nie stwarza ryzyka wypchania go przez grunt, co zdarza się w przypadku jego wymienionych alternatyw. Dzięki temu ogród oraz kostka brukowa przed domem pozostają w pełni bezpieczne. Poza tym opisywany rodzaj zbiorników na ścieki może być opróżniany omal do końca. Taka opcja redukuje częstotliwość wywozu ścieków, co wiąże się z dodatkowymi oszczędnościami.
Wytrzymałość.
Nie można zapominać o wysokiej wytrzymałości tego typu zbiorników. Ich grube ściany sprawiają, że konstrukcja może przetrwać minimum 20 lat, a więc jest to długoterminowa i nieprawdopodobnie opłacalna inwestycja. Beton to materiał wyróżniający się wysoką odpornością na szkodliwe substancje znajdujące się w przechowywanych w szambie nieczystościach. Pozostaje niewrażliwy na bakterię, jak też na silny opór wody wewnątrz zbiornika. Warto zdawać sobie sprawę, że wbrew mylnym opinią szamba zrealizowane z betonu nie są nieszczelne. Są wykonywany z umiejętnie dobranych mieszanek tego materiału, a prócz tego zawierają dodatkową masę uszczelniającą. Dzięki tym rozwiązaniem ryzyko przedostawania się ścieków poza obręb zbiornika jest zredukowane do minimum.

Zobacz również: szambo betonowe 10m3 gliwice.