Jak wygląda test internetu?

Szybkość internetu nie za każdym razem daje możliwość nam np na płynne oglądanie filmu czy granie w gry sieciowe. Jeżeli chcemy sprawdzić, jaką szybkość ma internet, to możemy korzystać z dostępnego za darmo w sieci narzędzia speed test. Jest to bardzo intuicyjny w obsłudze test służący do określenia parametrów łącza internetowego, który możemy utworzyć w każdym momencie, ponieważ jego wykonanie jest nie tylko i wyłącznie proste, niemniej jednak także bardzo szybkie.

Pamiętajmy jednakże o tym, by korzystać z testów, które podają wiarygodne wyniki, a więc bazują na innowacyjnych technologiach.
Szybkość internetu – co powinno się wiedzieć na temat testu?
Należy zacząć od tego, że test szybkości internetu pozwala nam sprawdzić jakość łącza internetowego. Testy służące do sprawdzenia szybkości internetu podają trzy parametry łącza, a mianowicie szybkość wysyłania, szybkość pobierania, jak także wartość opóźnienia, a zatem parametr ping, który określany jest w ms. Warto być świadomym jednak o tym, że taki test powinien być wykonywany z zachowaniem wszystkich kluczowych zasad, a więc w głównej mierze w trakcie wykonywania testu prędkości Internetu nie powinniśmy korzystać z sieci, a zatem np robić zakupów w sieci, oglądać seriali czy słuchać muzyki za pomocą sieci. Dodatkowo, zalecane jest, by starannie wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki, ponieważ testowanie szybkości internetu polega na przesyłaniu plików. Kolejna na prawdę istotna kwestia dotyczy tego, ażeby zrestartować urządzenia takie jak router a także modem. Jeżeli będziemy przestrzegać tych kilku podstawowych zasad, to niewątpliwie uzyskamy wiarygodny wynik szybkości łącza internetowego, które umożliwi nam na przykład zweryfikować, czy dostawca internetowy wywiązuje się ze swoich zobowiązań dotyczących jakości łącza internetowego. Warto być świadomym także o tym, że test prędkości musimy wykonywać o różnorakich porach, ażeby sprawdzić, jak wygląda jakość łącza np w godzinach popołudniowych, a jak na przykład w godzinach nocnych. Warto także sprawdzić szybkość Internetu w weekend, gdzie obciążenie sieci jest zazwyczaj bardzo duże. W związku z tym, że wykonanie testu zajmuje w rzeczywistości chwilę, możemy taki test wykonać w pracy, w szkole czy w domu, ażeby sprawdzić szybkość łącza internetowego.

Więcej informacji na stronie: speedtest.