Oferta wózków inwalidzkich w sklepach medycznych

Osoby, które doznały poważnych urazów kręgosłupa, a więc zmagają się ze znacznym stopniem ograniczenia sprawności kończyn dolnych, jak też osoby schorowane, cierpiące na przewlekłe choroby bardzo często muszą korzystać z specjalistycznego sprzętu medycznego przeznaczonego do przemieszczania się, a zatem z wózków inwalidzkich. Wózki inwalidzkie dostępne są w różnorakich wariantach, które różnią się między innymi wielkością, przeznaczeniem, jak także wykończeniem konstrukcji. Warto wybierać produkty wysokiej jakości, a zatem wózki o stalowej albo aluminiowej konstrukcji, które są trwałe, jak również odporne na zniszczenie czy korozję.

Takie wózki znajdziemy w sklepach medycznych, które oferują akcesoria, artykuły oraz sprzęt medyczny, rehabilitacyjny oraz treningowy. Przy tym, oferują też sprzedaż internetową, co jest wyjściem bezpiecznym, prostym a także wygodnym.
Wózek inwalidzki – na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim trzeba podkreślić, że wózki inwalidzkie dostępne są w w różnorakich wariantach, w związku z tym z całkowitą czyli stu procentową pewnością uda nam się wybrać taki rodzaj, który będzie dostosowany do naszych potrzeb, naszych sposobności, jak również spełni nasze wymagania. Zasadniczo wózki inwalidzkie dzielą się na te o napędzie ręcznym oraz wózki o napędzie elektrycznym. Wózek inwalidzki elektryczny dostępny jest w różnych wariantach, jest to między innymi wózek terenowy, który charakteryzuje się dużym promieniem skrętu, dlatego powinien być stosowany tylko na zewnątrz. Przemieszczanie się w pomieszczeniach za jego pomocą może być znacznie utrudnione, szczególnie w niewielkim mieszkaniu. Do przemieszczania się we wnętrzach przeznaczone są tak zwane wózki pokojowe, które odznaczają się znacznie mniejszymi wymiarami niż wózki terenowe. Jednak podjechanie pod krawężnik lub w innym terenie jest na nich utrudnione, dlatego zaleca się stosowanie ich tylko w budynkach. Schodolaz to z kolei wózek wielofunkcyjny, które daje możliwość pionizacji. Pionizacja zapewnia prawidłową postawę ciała, co nieodzownie powiązane jest z pracą narządów wewnętrznych. W takim wózku zostaje zniwelowane napięcie mięśniowe, co przekłada się nie tylko na komfort fizyczny pacjenta, ale też na jego samopoczucie i ogólną kondycję.

Więcej informacji: Schodolaz.