Trawnik z rolki – gdzie znajduje zastosowanie?

Pięknie wyglądający trawnik to wizytówka ogrodu, niemniej jednak także skweru miejskiego czy także boiska sportowego. Na nieszczęście założenie trawnika od podstaw, czyli metodą tradycyjną, zajmuje sporo czasu i wymaga wiele wysiłku. Nie powinno zatem budzić zaskoczenia, że coraz więcej osób prywatnych, ale też firm korzysta z alternatywnych rozwiązań, takich jak trawnik rolowany.

Takie trawniki odróżniają się bardzo dobrymi właściwościami użytkowymi, co więcej powstają ze specjalnych mieszanek nasion, dzięki czemu są odporne na choroby, niemniej jednak też na niekorzystne warunki klimatyczne oraz ekstremalne warunki pogodowe. Dlatego też trawniki rolowane sprawdzają się zarówno w miejscach intensywnie eksploatowanych, jak także w ogrodach czy na działkach.
Zalety stosowania trawników wzorowanych – co powinno się wiedzieć?
Nie ulega wątpliwości, że trawa z rolki to rozwiązanie innowacyjne, praktyczne, jak również przyjazne środowisku. Wszyscy powinniśmy uprzytamnić sobie, że rośliny mają nie tylko i wyłącznie zdolność produkowania niezbędnego do życia tlenu, niemniej jednak też mają zdolność do wyłapywania niebezpiecznych a także szkodliwych substancji z powietrza atmosferycznego. Znaczy to, że poprawia jakość powietrza w sąsiedztwie. Prócz tego w sytuacji wysp ciepła, które tworzą się w miejscowości, rośliny korzystnie wpływają na obniżenie temperatury w sąsiedztwie. Dlatego też warto korzystać z oferty firm, które zajmują się produkcją trawników rolowanych. Takie trawniki powstają w naturalnych ustaleniach, a więc na żyznej glebie, gdzie poddawane są zabiegom pielęgnacyjnym. Warto wspomnieć też o tym, że trawa z rolki może być zakładana przez cały sezon wegetacyjny. A przy tym jest dostępna zarówno w dystrybucji hurtowej, jak także detalicznej, a zatem może posłużyć zarówno na boisku sportowym, jak również na niewielkiej przestrzeni ogrodu przydomowego. Warto zdawać sobie sprawę także o tym, że jest to trawa zdrowa, pozbawiona chwastów, jak również wykazująca dużą odporność na działanie chorób, jak także niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jest również prosta do ułożenia, dlatego testuje się też na terenach nachylonych. Warto mieć na uwadze także o tym, z trawnik rolowany zapobiega erozji gleby, podnosi walory miłe dla oka ogrodu czy także skweru miejskiego.

Warto zobaczyć: Poczytaj o układaniu trawnika